Zvláštne ustanovenia na Moris Cup Jahodná 2017 sú zverejnené

Priaznivci pretekov automobilov do vrchu sa po roku opäť dočkajú! Už o dva mesiace príde na rad podujatie, ktoré poznajú „kopčiari“ z celej Európy. Podujatie, ktoré každým rokom získava väčšiu obľúbenosť u jazdcov i divákov a ktoré je naozaj jedinečné – Moris Cup Jahodná 2017.

V roku 2009 dostali členovia Auto klubu Košice nápad zorganizovať v blízkosti Košíc automobilovú súťaž, ktorá by oslovila motoršportových fanúšikov a nejednalo by sa o rally. Tento nápad podporila aj spoločnosť Moris Slovakia s.r.o. a spoločne tak vytvorili preteky automobilov do vrchu – Moris Cup Jahodná. Nikto vtedy netušil, ako dlho potrvá vzájomná spolupráca a nevieme to povedať ani teraz. Vieme však, že tento rok príde na rad už deviaty ročník, ktorý sa uskutoční 19. - 21. mája 2017 a veríme, že v budúcom roku oslávime spoločné jubileum.

Moris Cup Jahodná 2017 bude tretím tohtoročným podujatím seriálu FIA International Hill Climb Cup (IHCC) a druhým podujatím FIA Historic Hill Climb Championship (HHCC). Súťaž bude samozrejme zaradená aj do Majstrovstiev Slovenska v PAV a Majstrovstiev Slovenska historických automobilov do vrchu, Slovenského kopcového pohára a Slovenskej trofeje v pretekoch pravidelnosti historických automobilov do vrchu. Nezmenené zostáva umiestnenie riaditeľstva, ktoré sa bude nachádzať v Rekreačnom stredisku Jahodná, kde bude aj servisné parkovisko. Trať smerom od Alpinky na Jahodnú je dlhá 4 750 metrov a netradičná je tým, že servis sa nachádza za cieľom. Súťažné vozidlá preto musia pred každou jazdou zísť ku štartu a po odjazdení svojej jazdy prichádzajú priamo do servisu.

Harmonogram pretekov je už tradične rozdelený do troch dní. V piatok od obeda bude prebiehať administratívne a technické preberanie a večer sa uskutoční rozprava jazdcov. Na sobotu sú pripravené dve tréningové a dve súťažné jazdy a na nedeľu jeden tréning a dve súťažné jazdy.

Medzinárodná automobilová federácia FIA a Slovenská asociácia motoršportu v týchto dňoch schválili Zvláštne ustanovenia, ktoré sú dostupné na webstránke organizátora pav.rallye.sk. Prihlasovanie je spustené na webstránke SAMŠ www.sams-asn.sk/prihlaska a ukončené bude 10. mája 2017.

Zdenka Tamášová
Tlačový tajomník Moris Cup Jahodná 2017

 

.