Víťazstvo z prvého dňa Moris Cup Jahodná 2016 putuje do Čiech

Tretie podujatie Majstrovstiev Slovenska v pretekoch automobilov do vrchu 2016 na Moris Cup Jahodná má za sebou svoj prvý súťažný deň. Absolútne prvenstvo vybojoval český jazdec Václav Janík na vozidle Norma M20FC.

Prvý súťažný deň na Moris Cup Jahodná priniesol veľmi napínavý a zaujímavý priebeh. O body do FIA Historic Hill Climb Championship, FIA International Hill Climb Cup, Majstrovstiev Slovenska, Majstrovstiev Poľska, Majstrovstiev Slovenska v pretekoch automobilov do vrchu historických automobilov, Slovenského kopcového pohára a Slovenskej trofeje v pravidelnosti bojovalo dokopy 105 jazdcov. Obe tréningové a následne aj súťažné jazdy ovládol Čech Václav Janík, ktorý svojmu najbližšiemu súperovi nadelil v súčte časov až 15 sekúnd. Navyše sa v prvej súťažnej jazde priblížil ku rekordu trate len na štyri desatiny sekundy! „Veľmi sa mi tu páčilo. Je škoda toho lesného úseku, ktorý je pre formule dosť rozbitý, ale mali sme všetci rovnaké podmienky. Mohol som zabojovať aj o rekord trate, ale mal som veľký náskok, tak som nechcel zbytočne riskovať. Myslím, že sme si veľmi pekne zajazdili a teraz už ideme domov, lebo sa musíme pripraviť na ďalšie preteky v Taliansku“, zhrnul jazdec. Na druhej až štvrtej pozícii ho doplnili jeho českí kolegovia na podobných vozidlách Norma M20FC – na druhom mieste Dušan Nevěřil, na treťom mieste Petr Trnka a na štvrtom mieste Jiří Svoboda. Piatu priečku obsadil Robert Stec a to pri testovaní svojho nového vozidla Lola B02/50.

Prvým „kapotovaným“ vozidlom z kategórie E1 je Mitsubishi Evo VIII, ktoré riadil švajčiarsky jazdec Ronnie Bratchi a obsadil šieste miesto. Hneď za ním, so stratou len troch desatín sekundy, sa vo výsledkovej listine nachádza aj najrýchlejší jazdec Majstrovstiev Slovenska, Věroslav Cvrček na Škode Fabia S2000. Toho na stupňoch víťazov v rámci slovenského šampionátu doplnili východniari Igor Drotár na Škode Fabia R5 a Tomáš „Srnka“ Ondrej na Škode Fabia WRC. Do cieľa dorazilo celkovo 96 jazdcov, medzi ktorými nechýbal ani najmladší, ale už pravidelný účastník pretekov do vrchu, 15-ročný Denis Pavlík, ktorý za sebou nechal až 20 skúsených pretekárov.

Preteky počas celého dňa sprevádzalo príjemné teplé počasie, ktoré by malo zotrvať aj do zajtrajšieho druhého súťažného dňa. Počas neho by sa na trati malo predstaviť približne 90 jazdcov, ktorí budú zbierať body do národných šampionátov. Ich presný počet bude známy po rannom administratívnom a technickom preberaní.

Moris Cup Jahodná 2016 – Absolútne poradie sobota

  1. Václav Janík, Norma M20FC
  2. Dušan Nevěřil, Norma M20FC
  3. Petr Trnka, Norma M20FC
  4. Jiří Svoboda, Norma M20FC
  5. Robert Stec, Lola B02/50

Moris Cup Jahodná 2016 - Majstrovstvá Slovenska sobota

  1. Věroslav Cvrček, Škoda Fabia S2000
  2. Igor Drotár, Škoda Fabia R5
  3. Tomáš Ondrej, Škoda Fabia WRC
  4. Peter Jureňa, Mitsubishi Lancer Evo IX
  5. Michal Žiak, Mitsubishi Lancer Evo VIII

 

Zdenka Tamášová

Tlačový tajomník Moris Cup Jahodná 2016