V druhý súťažný deň úradoval na Jahodnej Tomáš Ondrej

Druhý súťažný deň na MORIS CUP Jahodná 2015 priniesol napínavý priebeh, keď o absolútnom víťazovi rozhodla až posledná jazda. Prvenstvo si napokon vybojoval Tomáš Ondrej na Škode Fabia WRC.

Príjemné teplé počasie, množstvo divákov a najmä veľmi tesné súboje dnes priniesol druhý súťažný deň pretekov MORIS CUP Jahodná. Na trati dlhej 4 750 metrov sa stretla vyše päťdesiatka pretekárov bojujúcich o body do celoročného hodnotenia. Už prvá súťažná jazda napovedala, že sa máme na čo tešiť, veď rozdiel piatich desatín sekundy medzi tromi jazdcami sa naozaj tak často nevidí. Či bude tým šťastnejším Igor Drotár, Tomáš Ondrej alebo Poliak „Dubai“ sme si však museli počkať až do úplného záveru pretekov. Absolútne víťazstvo si napokon odniesol Tomáš Ondrej a to pri svojom premiérovom štarte na Škode Fabia WRC. „Doniesli sme sem na Jahodnú nové auto, chceli sme ho len vyskúšať. Keďže každé auto je trošku iné, chvíľu mi trvalo, kým som sa s ním poriadne vžil. Dnes ráno sme mali jeden problém s poloosou, ale odstránili sme ho. Pocity sú vynikajúce, auto je super, všetko krásne funguje,“ povedal absolútny víťaz dnešného dňa. Po včerajšom „ťukese“ dnes do cieľa dorazil aj Dubai a to na skvelom druhom mieste, len tri desatiny sekundy za Ondrejom. Tretiu priečku obsadil Prešovčan Igor Drotár. Smolu mal Jozef Béreš, ktorého v súťažnej jazde postretli technické problémy a z pretekov musel nedobrovoľne odstúpiť.

Keďže slovenský kopcový šampionát je v tomto roku uzavretý pre zahraničných účastníkov, na stupne víťazov popri prvom Tomášovi Ondrejovi a druhom Igorovi Drotárovi vystúpil aj tretí Ján Miloň. Štvrté, resp. piate miesto si vyjazdili „rallyisti“ Vlastimil Majerčák a Tibor Cserhalmi. Spomenúť musíme aj skvelý výkon Martina Juhása na jeho BMW M3, ktorý sa aj napriek nevýhode – zadnému náhonu jeho vozidla, prebojoval až na výborné ôsme miesto. Pochvalu si zaslúži aj najmladší účastník pretekov a to 14-ročný Denis Pavlík a to za výborné 25. miesto získané pri svojej premiére v pretekoch automobilov do vrchu.

Medzi historickými vozidlami sa rovnako ako včera, tak aj dnes, najviac darilo Františkovi Oravcovi na jeho krásnej Škode 130 RS. S podobným vozidlom získala druhé miesto jediná ženská účastníčka Gabriela Andrišeková a tretie miesto si vyjazdil František Kmeť na formulke Metalex MTX 1-03. V Slovenskej trofeji pravidelnosti sa dnes stanovenému času organizátorov najviac priblížil Peter Bučko na Škode 120 LS.

Aj v Slovenskom kopcovom pohári dnes došlo k zmene absolútneho poradia. Prvé miesto si vyjazdil Michal Žiak na Mitsubishi Lancer Evo 8 a to najmä vďaka svojmu skvelému času z prvej súťažnej jazdy, ktorý bol o dve sekundy lepší ako jeho doterajší najlepší čas. Na druhé miesto sa po včerajšom víťazstve posunul Ján Barica so svojím Subaru Impreza a tretie miesto zostalo nemenné, v prospech Stanislava Kriváka a jeho Peugeotu 306.

Celkové výsledky 2. súťažného dňa

Absolútne poradie
1. ONDREJ Tomáš, ŠKODA Fabia WRC 4:08,463
2. DUBAI, MITSUBISHI Lancer +0,358
3. DROTÁR Igor, MITSUBISHI Lancer WRC +1,236
4. MILOŇ Ján, ŠKODA Fabia WRC +6,330
5. MAJERČÁK Vlastimil, MITSUBISHI Lancer Evo IX +11,099

Majstrovstvá Slovenska v pretekoch automobilov do vrchu
1. ONDREJ Tomáš, ŠKODA Fabia WRC, 4:08,463
2. DROTÁR Igor, MITSUBISHI Lancer WRC, +1,236
3. MILOŇ Ján, ŠKODA Fabia WRC, +6,330
4. MAJERČÁK Vlastimil, MITSUBISHI Lancer Evo IX, +11,099
5. CSERHALMI Tibor, MITSUBISHI Lancer Evo IX, +19,412

Slovenský kopcový pohár
1. ŽIAK Michal, MITSUBISHI Lancer Evo VIII, 4:33,070
2. BARICA Ján, SUBARU Impreza, +1,877
3. KRIVÁK Stanislav, PEUGEOT 306, +6,355
4. DUBOCZI Jaroslav, SEAT Leon, +9,379
5. ČAMBAL Mojmír, CITROEN Saxo VTS, +15,415

Zdenka Tamášová
Tlačové stredisko Moris Cup Jahodná 2015