Uzávierka prihlášok na MORIS CUP Jahodná 2015 už o dva dni!

Majstrovstvá Slovenska v pretekoch automobilov do vrchu 2015 pokračujú už budúci víkend svojím štvrtým podujatím, ktoré nesie názov MORIS CUP Jahodná 2015. Na preteky sa zatiaľ prihlásili jazdci zo šiestich krajín.

Posledné dva dni zostávajú do ukončenia prihlasovania jazdcov na štvrté podujatie Majstrovstiev Slovenska v pretekoch automobilov do vrchu, ktoré sa uskutoční na kopci Jahodná pri Košiciach. Organizátori v týchto dňoch finišujú s prípravami, čo potvrdil aj predseda organizačného výboru Peter Szczeczina: „Prípravy na MORIS CUP Jahodná prebiehajú štandardne, zatiaľ bez problémov. Sme radi, že nás neprekvapilo nič nepredvídané ako silné dažde či popadané stromy, ktoré vedia spôsobiť veľké komplikácie. V ústrety nám naďalej vychádza Magistrát mesta Košice, čomu sa veľmi tešíme. Vieme si predstaviť o niečo lepšiu kvalitu asfaltu, no žiaľ, zatiaľ je to nad naše sily.“

S ubúdajúcimi dňami do štartu pretekov sa postupne zapĺňa aj zoznam prihlásených. Okrem známych mien slovenských jazdcov v ňom vďaka zaradeniu súťaže do medzinárodných seriálov FIA International Hill Climb Cup a FIA Historic Hill Climb Championship nájdeme aj kopčiarsku špičku z Česka, Poľska, Maďarska, Rakúska či Francúzska. Novinkou v tejto sezóne je aj Slovenská trofej v jazde pravidelnosti, do ktorej je zatiaľ prihlásený jeden jazdec. No do uzávierky prihlášok zostávajú ešte dva dni, a tak sa zoznam prihlásených určite rozrastie. „Preteky na Jahodnej si za svojich šesť uplynulých ročníkov vybudovali svoje miesto v kalendári FIA a SAMŠ, a tak veríme, že aj v tejto sezóne pripravíme pre priaznivcov motoršportu kvalitné podujatie“, zhrnul Peter Szczeczina.

Pozitívne vyzerajú aj predpovede počasia, ktoré hlásia na víkend 30. - 31. mája 2015 príjemnú teplotu okolo 25 stupňov. Veríme, že všetko dopadne podľa predstáv a „na svoje“ si prídu nielen jazdci, ale aj všetci motoršportoví fanúšikovia.

Zdenka Tamášová
Tlačové stredisko Moris Cup Jahodná 2015