Rozhovory s poprednými jazdcami MSR v PAV pred štartom Moris Cup Jahodná 2016

Týždeň pred štartom Moris Cup Jahodná 2016 sa v poľskej Zaluzi uskutočnilo 2. podujatie Majstrovstiev Slovenska v Pretekoch automobilov do vrchu 2016. Vybraných jazdcov sme sa opýtali na ich pocity tesne po pretekoch a zároveň pred štartom pretekov na Jahodnej.

Tomáš Ondrej: Na Jahodnej hovoríme o rýchlostnej skúške, ktorá sa mi veľmi páči. Je to úplne iné ako v Zaluzi. Tu je strašne veľa vracákov a Jahodná je krajšia, aj rýchla aj technická, viac sa mi páči. V absolútnom poradí je aktuálne predo mnou Peter Jureňa, tak uvidíme ako tomu bude po Jahodnej. Ale určite by som rád vyhral skupinu A a čo najvyššie sa umiestnil aj v absolútnom poradí.

Ján Miloň: Jahodná sa mi veľmi páči, možno mi trochu vadí, že to depo je v cieli, lebo naši mechanici musia chodiť hore dole so servisnými vozidlami. Ale zase po každej jazde sme hneď v servise a na hoteli, čo má svoje výhody. Každý kopec je špecifický, je ťažké to hodnotiť. Ale veľmi sa teším. S autom máme trochu technické problémy, pri studenom motore sa mu nechce štartovať. 

Igor Drotár: Zaluz a Jahodná sa nedajú porovnať. Jahodná je rýchla, má veľa rýchlych zákrut, dá sa tam dosiahnuť dobrý čas. Mení sa rytmus, zo širokej do úzkej. V Zaluzi je to také fádne, je tu veľa podobných vracákov. Máme nové auto, na ktorom musíme vychytať detské choroby. Tie sa objavili v Rechbergu a pokračovali aj v Poľsku. Mali sme problém s riadiacou jednotkou, museli sme ísť po novú do Čiech. Ani teraz to ešte nie je dokonalé, trápia nás problémy s nastavením diferenciálov, takže musíme ešte veľa pracovať, aby bolo auto spoľahlivé. Som rád, že sme v cieli. Na Jahodnú sa teším. 

Peter Jureňa: Jahodná je veľmi pekná, rýchla aj technická. Páči sa mi a veľmi sa na ňu teším. Aktuálne vediem absolútne poradie, ale obávam sa, že po Jahodnej už tomu tak nebude. S N-kovým autom nemám na rýchlom kopci šancu bojovať o absolútne poradie. Chcel by som vyhrať skupinu v MSR aj v IHCC. Ale samozrejme, že vedúca pozícia ma aktuálne teší. Auto máme od Srnku a funguje naozaj výborne.

Václav Janík: Musím priznať, že Jahodnú nemám úplne najradšej a to kvôli časti v lese, ktorá je na naše auto dosť rozbitá. Ale za to sa teším na bazén a vírivku v cieli . Vyhrať absolútne bude trochu problém, keďže štartovať bude aj Dušan Nevěřil. Je to veľký súper, tak uvidíme ako to dopadne. S výsledkom v Zaluzi som spokojný, dosiahol som pekné časy. Všetky naše autá sú v cieli, takže sa už tešíme na Jahodnú.

Miroslav Šutlák: Jahodná je domáca súťaž, takže určite sa teším na premiéru s novým autom na domácom kopci. Zaluz je dosť členitá, je tu veľa vracákov, človek si to musí zapamätať. Otestovali sme auto a veríme, že Jahodná nám dá znovu ďalšie skúsenosti a pomôže nám lepšie sa spoznať autom, aby sme si mohli vzájomne potykať. Cieľom bude hlavne dôjsť po obidva dni úspešne do cieľa.

 

Zdenka Tamášová
Tlačový tajomník Moris Cup Jahodná 2016