Prvý súťažný deň na Jahodnej patrí Igorovi Drotárovi

77 jazdcov odštartovalo na prvom súťažnom dni 10. Moris Cup Jahodná. Rozdiel medzi prvými tromi jazdcami v absolútnom poradí činí len jednu desatinu sekundy!

Dve tréningové a dve súťažné jazdy absolvovali v prvý súťažný deň jazdci Majstrovstiev Slovenska v pretekoch automobilov do vrchu, Majstrovstiev Slovenska v pretekoch automobilov do vrchu historických vozidiel a Slovenského rally pohára na 10. Moris Cup Jahodná. Svoje prvé tréningové jazdy za sebou zároveň majú aj pretekári FIA Medzinárodného pohára a FIA Majstrovstiev historických automobilov. Pre tých začína súťažný program až zajtra.

O absolútne prvenstvo bojovala trojica jazdcov Igor Drotár, Věroslav Cvrček a Tomáš Ondrej. Zaujímavosťou je, že víťazom spomedzi z nich sa stal jazdec, ktorého vek je vyšší, než súčet vekov zvyšných dvoch. A to nestarnúci Prešovčan Igor Drotár na vozidle Škoda Fabia R5. „Bol to krásny zápas a naozaj som si veľmi dobre zajazdil. Ide sa veľmi rýchlo, je tu super konkurencia, takže verím, že výsledky môžu byť naozaj v tisícinách. Z minuloročného rekordu som dal dole tri sekundy a uvidíme kto ešte tieto nové dosiahnuté časy prekoná.“ O niečo viac ako tri sekundy oproti minulému roku bol rýchlejší Věroslav Cvrček na Škode Fabia S2000, ktorý stanovil novú hodnotu rekordu trate v kapotovaných vozidlách na 1:55,549. Jeho prvý dosiahnutý čas bol však pomalší, a preto mu v súčte napokon patrí až tretie miesto. To druhé získal Tomáš Ondrej na formulovom vozidle Tatuus PY012, ktorý skončil len 0,011 sekundy za Drotárom. „Tých jedenásť tisícin beriem športovo, ale samozrejme, že ja, Igor aj Věro sme tlačili. Takže prví traja sme v jednej desatine. Zajtra je nový deň, tak dúfam, že sa podarí vyhrať mne.“

Na štvrtom a piatom mieste sa umiestnili poľskí pretekári Dubai a Roman Baran na vozidlách Mitsubishi. Najrýchlejším vozidlom s jednou poháňanou nápravou bolo BMW M3 Martina Juhása na ôsmom mieste. Na výbornej jedenástej priečke sa umiestnila najrýchlejšia 1,6tka a to Citroen Saxo Mojmíra Čambala. Medzi historickými vozidlami slovenského šampionátu dnes zvíťazil Marian Czapka na Porsche 928. Čo sa týka Slovenského rally pohára, tak do cieľa došlo sedem jazdcov z deviatich odštartovaných a prvé miesto získal Jakub Kolek na Citroene C2.

V nedeľu čaká na jazdcov jeden ranný tréning a po ňom dve súťažné jazdy. Na trati by sa mala predstaviť približne sedemdesiatka pretekárov.