Prihlasovanie na Moris Cup Jahodná končí o dva dni!

Posledné, už len necelé dva dni, zostávajú do uzávierky prihlášok na jubilejný 10. ročník obľúbených pretekov automobilov do vrchu Moris Cup Jahodná. Zoznam prihlásených aktuálne obsahuje vyše päťdesiatku mien jazdcov.

Štart tretieho podujatia Majstrovstiev Slovenska v pretekoch automobilov do vrchu na Jahodnej sa nezadržateľne blíži. Spoločne s tým vrcholia prípravy na súťaž a plní sa aj zoznam prihlásených. Ten aktuálne obsahuje 56 mien jazdcov zo štyroch európskych krajín. Vďaka zaradeniu súťaže do FIA Majstrovstiev historických automobilov (HHCC) a FIA Medzinárodného pohára (IHCC) uvidíme na trati dlhej 4750 metrov medzi Alpinkou a Rekreačným strediskom Jahodná novodobé špeciály i historické skvosty.

Z rôznych kútov Európy prídu na Slovensko aj dôležití činovníci. Pozorovateľom FIA bude Sanjin Paro z Chorvátska. Na dodržiavanie športových predpisov budú dohliadať Roderick Parkin z Veľkej Británie, Miroslav Nezval z Českej republiky a Boris Kočergin. Technickým delegátom FIA bude rovnako ako v minulom roku Domenico Cifaldi z Talianska a hlavným technickým komisárom Igor Horáček. Do funkcie bezpečnostného delegáta nominoval SAMŠ Jaroslava Vadoca. Najdôležitejšiu funkciu riaditeľa súťaže prijal opäť Ľubomír Šimko.

Všetky dôležité dokumenty a informácie sú zverejnené na oficiálnej webstránke pav.rallye.sk. Prihlasovanie na súťaž prebieha do 9.5.2018 na webstránke sams-asn.sk.

Zdenka Frývaldská
Tlačový tajomník Moris Cup Jahodná 2018