Odnelo v depe počas prvého dňa

Peter Ambruz: „Je to šport, kde okrem jazdca hrá svoju rolu aj technika. Tá dnes nevydržala, odišla spojka hneď v prvej tréningovej jazde. Dnešný súťažný deň si užijem v role diváka, spojku iste nebudeme tu meniť. Ak sa nám podarí zabezpečiť iné auto tak sa na druhý deň rád zveziem. Trať, resp. samotný kopec je fajn, je tu kombinácia rýchlej a technickej pasáže a nám ho rád.“

Ján Miloň: „Všetci hovoria, že to bude dobre pripravené, no nebolo, áčka na konci, éčka vpredu. Ináč dobre, trocha nás prekvapil dážď, ale dúfajme že to bolo jediné prekvapenie, ktoré tu máme dnes.

Igor Drotár:  „Myslel som si, že v niektorých pasážach trate si budem môcť ako sa hovorí prerezať, no v zákrutách boli uložené pneumatiky a tak som teraz  musel vykrúžiť zákrutu. Ak by bola tohtoročná trať identická s vlaňajšou, snáď by sa dalo zajazdiť pod dve minúty. Tým, že sa nám ideálna stopa odklonila aj časy boli iné. Nenamietam len porovnávam. Na prvú jazdu som obul pneumatiky z rally, na druhú dáme staršie kopcové, aby som si vedel rozhodnúť aké pneumatiky dáme do ostrých jázd.

Tomasz Nagórski „ Dobrú pohodu trocha narušil dážď, ináč trať veľmi dobrá. V ďalších jazdách sa pokúsim, zrýchliť a zabojovať o prvenstvo.

Bedřich Haberman: „Snažil som sa nejako s novou súťažnou technikou zblížiť, ale po niekoľkých metroch po štarte prasklo lanko riadenia na predovke a náhradné nemám. Preto pre dnešok končím. Idem si užiť dnešný deň do vellnesu a verím, že technika bude zajtra pripravená na štart.

Ján Miloň: Prvú tréningovú jazdu idem stále voľnejšie, potom sa zrýchlim. Nevýhodou je že potom ostré jazdy mám skoro rovnaké. Bojím sa toho, že už sa nezrýchlim (smiech). Trať je dobrá až som prekvapený, že na jej konci v lese mi auto na troch úsekoch vyskočí. Neviem či idem rýchlejšie, ale sa niečo zmenilo, či upadla cesta, ale inak je to úplne super.

Peter Danielis: Tréning je tréning a zrejem súperi v ostrej jazde ešte zrýchlia. Neviem či ja to dokážem, lebo idem štyri ostré na tomto kopci. S celkovým piatym miestom v pohári som spokojný, aj keď by to chcelo o máličko zrýchliť.

Ľubomír Eliáš st. „Išiel som na nových pneumatikách, pričom v prvej jazde som ich vyskúšal, v druhej som sa zlepšil. Mal som technický problém, keď sa mi prelial benzín a natesno som došiel do cieľa. Nebolo to nič vážne, žiadna porucha a beriem to športovo. Som na domácom kopci, sú to prvé tohtoročné preteky a chcem si hlavne zajazdiť a nepozerám na výšku bodov za umiestnenie.“ 

Michal Kovalčík ml. „Stále sa nájdu rezervy, preto sa budem jazdiť čo najlepšie. Trať je dobré pripravená, počasie počúva a snáď vydrží do večera. Auto je dobre pripravené a všetko už ostáva na mne aký dosiahnem čas.“

Jozef Molnár: „ Ak porovnám svoje časy s minulým rokom, tak sú takmer identické. Na aute  počas roka nedošlo k výrazným úpravám. Neviem či sa dokážem zlepšiť, lebo vlani som osem jázd vtesnal do 1,26 sekúnd a pokiaľ by sa teraz malo zlepšiť iste by to bolo aj o veľkom šťastí.