Na Jahodnej zajtra uvidíme 75 jazdcov

Preteky automobilov do vrchu MORIS CUP Jahodná dnes odštartovali administratívnym a technickým preberaním. Na trati zajtra uvidíme 75 vozidiel, ktoré budú bojovať o čo najlepšie umiestnenie.

Štvrté podujatie Majstrovstiev Slovenska v Pretekoch áut do vrchu má šťastne za sebou všetky povinné „chody“, ktoré predchádzajú ostrému štartu súťažných vozidiel. Na trať dlhú 4 750 metrov sa už zajtra od 7:30 hod. vydajú 3 jazdci Slovenskej trofeje v pravidelnosti, 4 jazdci Majstrovstiev Slovenska v pretekoch automobilov do vrchu historických automobilov, 34 jazdcov Majstrovstiev Slovenska v pretekoch automobilov do vrchu, 14 jazdcov FIA Historic Hill Climb Championship, 21 jazdcov FIA International Hill Climb Cup a 14 jazdcov Slovenského kopcového pohára. Svojimi „predvádzacími“ jazdami potešia divákov aj piati predjazdci.

Prvý súťažný deň bude pozostávať z dvoch tréningových jázd, ktoré sa uskutočnia o 7:30 hod. a o 10:00 hod. a dvoch súťažných jázd. o 13:30 hod. a 16:00 hod. Na trati budeme sledovať súboj o absolútne prvenstvo, ktorý sa očakáva najmä medzi formulovými vozidlami. Či si prvé miesto odnesie Tiziano Riva, Václav Janík, Jiří Svoboda, Petr Trnka alebo niekto úplne iný, to sa dozvieme zajtra podvečer.

V druhý súťažný deň už jazdci nebodujú do FIA IHCC a FIA HHCC, avšak môžu odštartovať v rámci Pohára Auto Klubu Košice. Do prvého a zároveň jediného tréningu vyrazia o 8:00 hod. a do súťažných jázd o 10:30 hod a 14:00 hod. Online výsledky bude možné sledovať na internetovej stránke www.jahodna2015.srs.sk.

Prosíme divákov, aby dodržiavali pokyny traťových komisárov, nezdržiavali sa v zakázaných priestoroch a dbali na svoju bezpečnosť. Prajeme zároveň príjemný motoršportový zážitok.

Zdenka Tamášová
Tlačové stredisko Moris Cup Jahodná 2015