Na Jahodnej prebiehajú oslavy dobrovoľníctva

Jubilejný 10. ročník Moris Cup Jahodná prináša počas pretekov automobilov do vrchu aj oslavy dobrovoľníctva. Hlavným cieľom víkendu dobrovoľníctva je spojiť dobrovoľníkov z celého sveta a poďakovať im za pomoc pri organizácií automobilových súťaží.

Takmer 150 dobrovoľníkov sa podieľa na organizácii pretekov automobilov do vrchu 10. Moris Cup Jahodná, ktoré sa konajú tento víkend na kopci Jahodná pri Košiciach. Medzinárodná automobilová federácia FIA pri tejto príležitosti vyzýva všetkých fanúšikov, jazdcov, zástupcov médií či samotných dobrovoľníkov, aby sa počas víkendu 19.-20. mája pripojili k oslavám dobrovoľníctva. Môžu tak urobiť zdieľaním svojich príbehov a fotografií v médiách a na sociálnych sieťach pomocou hashtagu #FIAVolunteersWeekend.

Okrem toho majú dobrovoľníci možnosť absolvovať elektronický prieskum, vďaka ktorému získa FIA informácie o tom, čo dobrovoľníkov z celého sveta spája, čo ich na dobrovoľníctve baví a aké sú ich ďalšie nápady či výhrady pri oslave dobrovoľníctva. Zároveň majú všetci možnosť získať vstupenky na preteky F1, Formuly E a WRC.

Elektronický prieskum môžu všetci dobrovoľníci vyplniť na tomto linku: https://secure.vanguardsw.com/survey/v2/survey2.dsb?ID=7667541051

Zdenka Frývaldská
Tlačový tajomník 10. Moris Cup Jahodná