Media book s podrobnými informáciami pre novinárov

Domáci šampionát pretekov automobilov do vrchu naberá na obrátkach, keď počas najbližšieho víkendu sa u našich severných susedov uskutoční už tretie podujatie dvanásťdielneho seriálu majstrovstiev Slovenska. V priebehu jedného mesiaca jazdci absolvujú kvarteto súťaží. Už tradične sezóna začala v rakúskom  Rechbergu, potom si to jazdci nasmerovali do Ožďan a poľskej Zaluži (10. – 11. mája). Po rýchlom slede spomínaných podujatí nastane takmer trojtýždňová prestávka a slovenský kopcový šampionát sa presunie do metropoly východu na MORIS CUP JAHODNÁ 2014.

Prípravy na najbližší ročník Moris cupu sú v plnom tempe aby sa 30. mája a 1. júna 2014 súťaž uskutočnila bez problémov. Podujatie Moris cup Jahodná je zaradené do seriálu FIA majstrovstiev historických automobilov pretekov do vrchu (HHCC). Rozhodnutím FIA došlo od začiatku sezóny 2014 k zlúčeniu Európskeho pohára a Internacional Hill Climb Challange do jednej klasifikácie pod názvom FIA Internacional Hill Climb Cup (IHCC). Okrem spomínaných FIA seriálov budú jazdci bojovať aj o body do dvoch šampionátov - Slovenska (MSR ako 6. a 7. preteky) a Poľska (GSMP ako 3. a 4. preteky).  Zoznamy prihlásených sa začínajú plniť tak v seriáli FIA, MSR či GSMP a dá sa predpokladať, že podobne ako po iné roky aj teraz jazdecké pole prekročí magickú hranicu 100 jazdcov.

Okrem spomínaných jazdcov sa očakáva aj zvýšený záujem médií, pre ktoré organizátor pripravil podrobnejší materiál - Media book - z histórie samotného podujatia, technických parametrov trate, ako aj mesta Košice. Jeho súčasťou  sú základné informácie pre novinárov, najmä špecifiká pohybu v priebehu pretekov, ako aj dôležité telefónne čísla pre prípad rôznej pomoci. Novinári v ňom nájdu podrobný športový program súťaže, ktorej uzávierka prihlášok konči o polnoci 23. mája, ako aj akreditačné pravidlá a podmienky akreditácie na MORIS CUP Jahodná 2014. V galérii víťazov toho podujatia nájdeme mená štyroch jazdcov, keď víťazom premiérového ročníka sa stal Martin Koiš (Ford Focus), ďalšie dva ročníky vyhral Andrej Krajči (F3000). Pred dvomi rokmi si prvenstvo vybojoval Václav Janík (Lola B02/50). Vlani sa o rekord trate postaral hneď na niekoľko raz skúsený Jaroslav Krajčí (Lola B02/50).

Viac informácii o podujatí  MORIS CUP Jahodná nájdete na oficiálnej stránke organizátorawww.rallye.sk/pav, kde sú všetky dokumenty, vrátane videa samotnej trate.

 
Tlačové stredisko MORIS CUP JAHODNÁ 2014