Kopcový špeciál WRC v Auparku

Jednou zo sprievodných akcii súťaže Moris cup Jahodná bola aj autogramiáda slovenských jazdcov v priestoroch košického nákupného centra Aupark. Voľná ploche pred Billou sa zmenila na maličké depo, kde návštevníci a priaznivci motoristického športu si mohli z blízka pozrieť súťažný špeciál WRC, ako aj maketu formulového vozidla, ktorá lákala tých najmenších, ktorým doslova žiarili očká keď si v nej mohli na chvíľu posedieť. 

Na improvizovanom pódiu na zvedavé otázky moderátora, ako aj divákov odpovedala trojica jazdcov Igor Drotár, ktorý mal možnosť návštevníkom opísať čo všetko sa skrýva pod kapotou jeho wéercečka, ktoré bolo len niekoľko desiatok metrov od neho. 

Druhým jazdcom na autogramiáde bol Ján Miloň a tretím Peter Ambruz. „Podobnú prezentáciu by som privítal pred každým kopcovým podujatím. Je to veľmi dobrá prezentácia nášho športu, na druhej strane ma mrzí, že nedostáva väčší priestor v elektronických médiách či televízii. Zrejme aj to sa podpisuje pod menší záujem o tento šport zo strany fanúšikov. Verím, že ak v tlačených, elektronických médiách a televízii dostane viac priestoru, tak stúpne aj záujem divákov aj o takého prezentácie, aká je tu v košickom Auparku,“ povedal predseda kopcovej komisie Peter Ambruz. 

Súťažné auto predsa len zaujalo návštevníkov nákupného centra, ktorí sa pristavovali pri trojici jazdcov, ktorá rozdávala autogramy. „Bolo príjemné spestrenie pred samotnou súťažou ako aj dobrá pozvánka na dvojdňové zápolenia. Vlani som pre technické problémy nemohol štartoval, no tentoraz by som chcel dosiahnuť na suchej trati čas okolo 1.58 min.,“ neskrýval svoje ambície Igor Drotár. Držať krok s ním sa bude snažiť aj Ján Miloň, ktorý štartuje rovnako s wéercečkom. „Každá takáto prezentácia má svoj význam a čas ukáže čo ti prinesie do budúcna. Iste viac zaujme mladých a tých ktorí inklinujú k motoristickému športu. Každé preteky sú pre mňa výzvou, veď neraz v jednej sekunde skončia viacerí jazdci. Vlani som tu vyhral iba o dve desatiny sekundy...V triede momentálne nemám konkurenciu, preto sa sústreďujem na boj v absolútnom poradí, kde mojimi konkurentmi sú Igor Drotár ako aj Jozef Béreš ml.,“ konštatoval Ján Miloň. 

Samotná autogramiáda skončila po viac ako dvoch hodinách a jeden z jej účastníkov prezradil, že už dávne nerozdal toľko podpisov na kalendáre i grit karty. Premiérová prezentácia podujatia Moris cup Jahodná sa niesla v spoločensko-športovom duchu a bola oživeným pre návštevníkom nákupného centra.