Informácie pre divákov na 8. ročníku Moris Cup Jahodná - uzávierky cesty !!!, zmeny v doprave

Na preteky automobilov do vrchu na Moris Cup Jahodná 2016 sa prihlásilo vyše 110 jazdcov z ôsmich európskych krajín. Program súťaže štartuje už tento piatok!

Trať dlhá 4 750 metrov medzi Alpinkou a Športovo – rekreačným strediskom Jahodná bude najbližší víkend centrom diania 8.ročníka pretekov Moris Cup Jahodná 2016. Organizátori z Auto Klubu Košice so svojím spoluorganizátorom, spoločnosťou Moris Slovakia, pripravili aj na tento rok skvelý program, ktorý by malo sprevádzať príjemné teplé počasie. 

Program pre motoršportových fanúšikov začína už tento týždeň a to prezentáciou spoločnosti Moris Slovakia a pretekov Moris Cup Jahodná v obchodnom centre Aupark Košice. Kultúrny program v znamení skvelej rockovej hudby prinesie v piatok po 20:30 hod. skupina She&Me v zložení gitarista Eňo Mišley a spevák Erik Knotek, ktorá vystúpi v servisnom parkovisku súťaže. V piatok štartuje aj program pre jazdcov, ktorí majú absolvovať administratívne a technické preberanie a večer aj rozpravu jazdcov. Sobota a nedeľa budú tými dôležitými súťažnými dňami, ktoré prinesú mená tých najrýchlejších pretekárov.

Preteky odštartujú v sobotu ráno o 7:30 hod. a 10:00 hod. dvomi tréningovými jazdami. O 13:25 hod. sa uskutoční slávnostné otvorenie súťaže za prítomnosti zástupcov Magistrátu mesta Košice, zástupcov Medzinárodnej automobilovej federácie FIA a delegátov PZM a SAMŠ. Hneď po ňom odštartujú aj dve súťažné jazdy a to od 13:30 hod. a 16:00 hod., ktoré v súčte časov rozhodnú o víťazovi prvého dňa. V nedeľu sa uskutoční len jeden meraný tréning a to od 8:00 hod. Súťažné jazdy sú naplánované na 10:30 hod. a 14:00 hod. Diváci môžu na sledovanie pretekov využiť prírodnú tribúnu hneď za štartom alebo tribúnu umiestnenú medzi šiestym a siedmym stanovišťom traťových komisárov. K dispozícii budú mať aj stánky s občerstvením.

Radi by sme divákov upozornili na uzávierku štátnej cesty II/547 v úseku Alpinka železničné priecestie – Jahodná rázcestie – Košická Belá a to v sobotu medzi 6:30 – 19:00 hod. a v nedeľu medzi 7:00 – 17:00 hod. Ak to situácia dovolí, cesta bude medzi súťažnými jazdami pre verejnú dopravu na krátku dobu otvorená. Diváci môžu na cestu na Alpinku využiť spoj MHD č.14, ktorý bude mať upravený cestovný poriadok alebo detskú železnicu.

Zmeny v prevádzke linky 14 počas pretekov Moris Cup:

https://imhd.sk/ke/doc/sk/15468/Zmeny-v-prevadzke-linky-14-pocas-pretekov-Moris-Cup-od-ZAJTRA-19-5-2016-09-00

Zdenka Tamášová
Tlačový tajomník Moris Cup Jahodná 2016