Blíži sa 8. ročník MORIS CUP Jahodná

Už iba dva mesiace nás delia od dní, keď po ôsmykrát ožije kopec Jahodná pri Košiciach automobilovými pretekmi. Preteky do vrchu MORIS CUP Jahodná sa za relatívne krátky čas svojej existencie dokázali vypracovať medzi elitu motoristických podujatí na Slovensku a v Európe, a preto sa môžeme tešiť na štartové pole nabité známymi menami a rýchlymi strojmi.

MORIS CUP Jahodná sa v tejto sezóne uskutoční v dňoch 19. – 22. mája a hostiť bude jazdcov z celej Európy, ktorí budú zbierať body do FIA Historic Hill Climb Championship (HHCC), FIA International Hill Climb Cup (IHCC), Majstrovstiev Slovenska v pretekoch automobilov do vrchu moderných automobilov (MSR) i historických automobilov (MSR HA), Majstrovstiev Poľska v pretekoch automobilov do vrchu (GSMP), Slovenského kopcového pohára (SKP) a Slovenskej trofeje – pretekov historických automobilov do vrchu pravidelnosti (ST HP). 

Organizátorom pretekov je Auto Klub Košice so svojím spoluorganizátorom, spoločnosťou Moris Slovakia, s.r.o. Súťaž odštartuje v piatok administratívnym a technickým preberaním, pričom večer o 20:00 sa uskutoční rozprava jazdcov. Súťažnými dňami budú sobota a nedeľa. V sobotu sa uskutočnia dve tréningové jazdy a dve súťažné jazdy a v nedeľu to bude jeden meraný tréning a opäť dve súťažné jazdy. Riaditeľstvo súťaže a servisné parkovisko budú už tradične sústredené v priestoroch Športovo – rekreačného strediska Jahodná, na „vrchole“ súťažnej trate. Štart trate je umiestnený 750 metrov za odbočkou na Alpinku a jej celková dĺžka je 4 750 metrov. Aktuálny rekord trate drží Jaroslav Krajči a jeho hodnota je 1:48,440.

Medzinárodná automobilová federácia FIA schválila zvláštne ustanovenia súťaže, ktoré organizátori zverejnili na svojej webstránke pav.rallye.sk a spustili prihlasovanie na prihlaska-sams.sk. Uzávierka prihlášok je stanovená na 12.mája 2016. 

Zdenka Tamášová
Tlačové stredisko MORIS CUP Jahodná 2016