Autogramiáda jazdcov Moris Cup Jahodná 2014 v Auparku

Organizátori, jazdci aj diváci už doslova rátajú hodiny do štartu štvrtého podujatia majstrovstiev Slovenska automobilov do vrchu – MORIS CUP JAHODNÁ 2014, ktorý sa uskutoční od piatku do nedele. Súťaž sa teší veľkému počtu domácich aj zahraničných jazdcov, ktorí počas dvoch dní budú bojovať o poháre aj body do piatich seriálov. Ešte skôr ako v Čermeľskom údolí zaburácajú motory kopcových špeciálov pripravili organizátori podujatia spoločnosť Moris Slokavia s.r.o. a Auto klub Košice niekoľko sprievodných akcii.

Jednou z nich je aj prezentácia súťaže spojená s autogramiádou najlepších slovenských jazdcov, pričom diváci si budú môcť veľmi zblízka pozrieť aj vystavený súťažný kopcový špeciál. To všetko si môžu priaznivci motošportu, ale aj široká verejnosť pozrieť v piatok v priestoroch Auparku v Košiciach od 14.30 h do 16.30 h. Na voľnej ploche pred predajňou Billa bude vystavená Škoda Fabia WRC. Na improvizovanom pódiu budú na zvedavé otázky moderátora, ako aj divákov bude odpovedať kvarteto jazdcov, z ktorej dvojica patrí ku kopcovým špecialistom. Majster Európy v skupine N Peter Jureňa a Peter Ambruz, druhú dvojicu tvoria tzv. obojživelníci, ktorým je bližšia rally, no veľmi radi si vyskúšajú aj preteky do vrchu. Sú nimi bývalí majstri Slovenska v rally – Igor Drotár a Jozef Béreš ml. Aj touto formou chcú organizátori súťaž priblížiť divákom a zároveň ich aj pozvať na samotnú súťaž, ktorá štartuje  v sobotu ráno prvou tréningovou jazdou o 7.30 h.

Samotný štart prvej ostrej je o 13.30 h. druhá jazda začína o 16.00 h. V nedeľu sú na programe tri jazdy, jedna tréningová a dve súťažné so štartom o 10.30 h a 14.00 h. Podobne ako vlani aj teraz organizátori pretekov zabezpečili pre divákov kyvadlovú autobusovú dopravu, ktorá bude premávať počas soboty a nedele v polhodinových intervaloch od 7.30 h od štadióna Lokomotívy k rázcestiu na Alpinke a späť. Diváci sa môžu dostať do priestoru štartu aj Košickou detskou historickou železnicou.

#?-:nbsp;

 
Tlačové stredisko Moris Cup Jahodná 2014