104 jazdcov prihlásených na Moris Cup Jahodná 2014

Slovenský šampionát automobilov do vrchu pokračuje štvrtým podujatím  - MORIS CUP JAHODNÁ – už počas najbližšieho víkendu 31. 5 – 1. 6. Pozornosť priaznivcov a fanúšikov PAV sa sústredí východ Slovenska, kde po oba súťažné dni budú jazdci bojovať na trati z Čermeľského údolia na kopec Jahodnú. Výsledky z tejto trate sa budú zaratúvať hneď do piatich seriálov – dvoch FIA, MSR, GSMP a SKP.  Premenené na drobné - FIA majstrovstiev historických automobilov do vrchu (HHCC), FIA Internacional Hill Climb Cup (IHCC), majstrovstiev Slovenka, majstrovstiev Poľska a Slovenského kopcového pohára.

Podobne ako iné roky aj tentoraz je štartové pole pestré a prihlásených je 104 jazdcov zo šiestich krajín - Poľska, Česka, Rakúska, Chorvátska, Talianska a Slovenska, pričom nik nechýba zo špičky jednotlivých tried. Európsky punc MORIS CUPU JAHODNÁ dáva seriál FIA historických vozidiel, ktorý je už niekoľko rokov  pevnou súčasťou podujatia. V tomto roku o body do tohto seriálu bude bojovať 12 jazdcov, medzi ktorými je aj minuloročný majster Európy HHCC Talian Uberto Bonuci, ktorý sa predstaví na Oselle PA9/90. V tejto kategórii má Slovensko tri želiezka v ohni – Jaroslava Baráneka (Ferrari 308 GT4 Dino), František Kmeť (Metalex MTX 1-03) a František Oravec (Škoda 130 RS). V tejto kategórii uvidíme  na štarte viaceré značky áut, avšak tie majú FIA preukaz historického vozidla. V národných šampionátoch môžu byť povolené rôzne výnimky pre náhradné diely. Priaznivci sa môžu tešiť na hlavný chod MSR, GSMP a IHCC. V štartovom poli nechýba Čech Václav Janík na Lole B02/50, Igor Drotár na Škode Fabia WRC či Poliak Tomasz Nagórski. 

V slovenskom kopcovom pohári sa predstaví 20 jazdcov, ktorí budú mať štartové čísla od 911 po 999 a štartovať budú medzi  prvými.

Súťaž na východe Slovenska je z roka na rok populárnejšia medzi jazdcami, každoročne ju navštívi veľké množstvo divákov. Organizátori dávajú maximálny dôraz na ich bezpečnosť a snažia sa pre nich pripraviť divácky zaujímavé miesta, odkiaľ môžu sledovať dianie na trati aby zbytočne nevstupovali do miest, kde je zakázaný vstup. Apelujú aj na správanie sa priaznivcov tohto športu pri trati, aby rešpektovali pokyny traťových komisárov a chovali sa ohľaduplne aj k prírode. Iste po pridá aj na pohode jazdcov, ktorí sa budú môcť plne sústrediť na boje o cenné sekundy na takmer päť kilometrovej trati. 

Zoznamy prihlásených nájdete na www.rallye.sk/pav/ v zložke štartová listina.

 

Tlačové stredisko MORIS CUP JAHODNÁ 2014