Media invitation for MORIS Cup Jahodná

Only twoo week rest to start of the hill climb race MORIS Cup Jahodná 2015. Organizers are working on last details and also want to help to media. For this reason organizers prepared and published MEDIABOOK and also heartly invite medias. 

Closing date for accreditation is 27 May 2015. 
Accreditation rules and accreditation form are published on this website.

Mesto Košice sa aj v tomto roku stane centrom diania automobilových pretekov do vrchu a to vďaka organizátorom z Auto Klubu Košice a spoločnosti Moris Slovakia. s.r.o., ktorí v posledný májový víkend spoločne usporiadajú MORIS Cup Jahodná. Súťaž sa uskutoční na známej trati z „Alpinky“ smerom na Spišskú Novú Ves dlhej 4 750 metrov. Centrom súťaže bude už tradične Športovo rekreačné stredisko Jahodná. Vďaka zaradeniu súťaže do FIA Historic Hill Climb Championship, FIA International Hill Climb Cup, Majstrovstiev Slovenska v pretekoch automobilov do vrchu, Majstrovstiev Slovenska v pretekoch automobilov do vrchu historických automobilov, Slovenského kopcového pohára a Slovenskej trofeje – pretekov historických automobilov do vrchu pravidelnosti, sa na pretekoch zíde veľké množstvo jazdcov, divákov i zástupcov rôznych médií. Práve pre akreditovaných novinárov či fotografov pripravili organizátori Media Book, ktorá prináša základné informácie o pretekoch a bude iste nápomocná tým, ktorí na kopec pri Košiciach zavítajú po prvýkrát. 

Jeden z dôležitých bodov, ktorý Media Book rieši, je pohyb zástupcov médií v priestore pretekov. Radi by sme upozornili, že pohyb vlastným motorovým vozidlom po trati bude počas prvého súťažného dňa možný len do 6:00 hod. a počas druhého súťažného dňa do 7:00 hod. Po tomto čase bude pohyb zástupcov médií možný len vo vozidle označenom ako „Media taxi“ alebo v doprovodnom vozidle niektorého zo štartujúcich pretekárov. Časy odchodov a miesto pristavenia „Media taxi“ budú k dispozícii na tlačovom stredisku.
Ďalšou dôležitou informáciou je, že priestory na trati pretekov označené ako „Zakázaný priestor“ sú zakázané aj pre fotoreportérov a kameramanov. Neuposlúchnutie výzvy traťového komisára môže mať za následok až odňatie akreditácie. Prosíme, aby ste si pozorne prečítali všetky podmienky akreditácie na súťaži a až potom zaslali vyplnený akreditačný formulár na adresu autoklub@rallye.sk.

Zdenka Tamášová
Moris Cup Jahodná 2015 Press Centre

Prílohy: 
AttachmentSize
PDF icon mediabook1.14 MB