Race preparation was not break with wheather

Na prelome mesiacov máj – jún pokračuje slovenský šampionát pretekov automobilov do vrchu podujatím na východe republiky. Podujatie MORIS CUP 2014 je zaradené do seriálu ME historických automobilov – FIA Historic Hill Climb Championship, FIA International Hill Climb Cup, majstrovstiev Slovenska, majstrovstiev Poľska a Slovenského kopcového pohára. Od budúceho piatku 30. mája do nedele 1. júna sa môžeme tešiť nielen na domácich ale aj zahraničných jazdcov, ktorí budú bojovať o sekundy na takmer 5 km trati. Počasie posledných dní nepridalo na pokoji organizátorom z Auto Klubu Košice a spoločnosti Moris Slovakia s.r.o., pretože na trať padlo niekoľko stromov po silnom nárazovom vetre v závere uplynulého týždňa. Ako rýchlo počasie dovolilo tak sa začalo s odstraňovaním kmeňov stromov, ktoré poškodili aj zvodidla. Hoci do začiatku podujatia nezostáva veľa času, organizátori sú presvedčení, že všetko za výraznej pomoci Magistrátu mesta Košice stihnú pripraviť čo najlepšie, aby súťaž prebehla bez rušivých momentov.

V závere tohto týždňa sa končí termín uzávierok prihlášok, ktorých postupne pribúda a čoskoro môže atakovať stovkovú hranicu. Vzhľadom na skúsenosti z predchádzajúcich ročníkov, organizátori stanovili strop súťažiacich na 110. Prioritne budú akceptované prihlášky účastníkov oboch FIA majstrovstiev ako aj oboch národných šampionátov, pričom prihlášky pretekárov Slovenského kopcového pohára budú zoradené podľa poradia ako dôjdu do celkového počtu štartujúcich – 110.

Niekoľko dní pred uzávierkou prihlášok je pestrý zoznam jazdcov z piatich krajín – Rakúsko, Česko, Poľsko, Maďarsko a Slovensko. Medzi nimi nechýba Jozef Béreš ml. so Subaru Impreza WRX STi, ani niekoľko násobný majster Slovenska aj Európy Peter Jureňa, ktorý sa bude spoliehať na Mitsubishi Lancer EVO IX. Medzi doteraz prihlásenými nájdeme aj držiteľa traťového rekordu z roku 2012 – českého jazdca Václava Janíka na formule Lola B02/50.. Vlani sa v priebehu pretekov trikrát prepisoval traťový rekord, o ktorý sa pričinil Jaroslav Krajčí a  má hodnotu 1:48,440 min.

V piatok 23. mája do 24.00 h je možnosť prihlásiť sa na MORIS CUP JAHODNÁ 2014 elektronicky na stránke SAMŠ www.prihlaska-sams.sk.

 

Tlačové stredisko MORIS CUP JAHODNÁ 2014, 20. máj 2014