Cvrček víťazom druhého súťažného dňa na 10. Moris Cup Jahodná

Druhý súťažný deň na 10. Moris Cup Jahodná vyhral v absolútnom poradí Věroslav Cvrček. Ten sa zapísal do histórie tejto súťaže aj novým rekordom trate v kapotovaných vozidlách Kategórie I.

Nádherné vozidlá a napínavé súboje mali diváci možnosť sledovať aj počas druhého súťažného dňa na 10. Moris Cup Jahodná. Nedeľný program mal v podstate bezproblémový priebeh, keď zo 72 odštartovaných vozidiel došlo do cieľa 70. Už počas tréningovej jazdy to vyzeralo tak, že o absolútne prvenstvo bude opäť bojovať trojica jazdcov Drotár, Cvrček, Ondrej. Avšak Tomáš Ondrej v prvej súťažnej jazde havaroval a prenechal tak svoje miesto na stupňoch víťazov ďalšiemu adeptovi. Absolútne prvenstvo i víťazstvo vo FIA Medzinárodnom pohári si vyjazdil napokon český jazdec Věroslav Cvrček štartujúci za slovenský tím L Racing na Škode Fabia S2000. „Tak dnes som maximálne spokojný. Včera som tak spokojný nebol, lebo mi veľmi nevyšla prvá jazda. Naše auto je stále nové, takže na ňom ešte ladíme podvozok. Každú jazdu sme urobili nejaké zmeny a v poslednej jazde to už naozaj fungovalo. Táto trať je technická, ťažká, ale to je na tom pekné,“ zhrnul jazdec, ktorý sa postaral aj o nový traťový rekord v Kategórii I, ktorý dosiahol hodnotu 1:54,342.

Na druhé miesto sa po včerajšom víťazstve posunul Prešovčan Igor Drotár jazdiaci na Škode Fabia R5. „Boli to krásne súboje a výborné časy. Je mi ľúto Tomáša Ondreja, že vypadol z nášho súboja. V poslednej jazde som si povedal, že idem na istotu a Cvrček dal taký čas, že aj keby som sa veľmi snažil, tak takýto čas by som zrejme nedokázal zajazdiť. Som v cieli, mám krásne druhé miesto. Som veľmi rád, auto fungovalo výborne. Chcem sa poďakovať všetkým usporiadateľom, ktorí odviedli kus práce a všetkým pretekárom za skvelé súboje.“ Skvelé tretie miesto získal taliansky pretekár Uberto Bonucci na historickej Oselle PA9/90, ktorý sa stal aj absolútnym víťazom FIA historického šampionátu. Aj ďalšie dve miesta patria jazdcom rôznej národnosti. To štvrté získal Švajčiar Ronnie Bratchi na Mitsubishi a piate Bulhar Nikolay Zlatkov na Audi Quattro S1.

V slovenskom historickom šampionáte sa stal víťazom Marian Czapka na Porsche 928 pred Milošom Zmeškalom na Ralte 032 a Josefom Michlom na Škode 130RS. Slovenský kopcový pohár vyhral vo svojich prospech opäť Jakub Kolek na Citroene C2.

Zdenka Frývaldská
Tlačový tajomník 10. Moris Cup Jahodná