Nedeľa na Jahodnej začala úspešnejšie pre Janíka

Minuloročný víťaz Moris Cup Jahodná, Václav Janík, má za sebou úspešne svoju prvú súťažnú jazdu, ktorú vyhral s náskokom 4,4 sekundy pred druhým Jozefom Bérešom. Výborný čas zajazdil Uberto Bonucci na svojej historickej placke Osella PA9/90 a obsadil tretiu priečku.

Druhý súťažný deň pretekov automobilov do vrchu Moris Cup Jahodná 2017 odštartoval svojou prvou súťažnou jazdou. Na trati sa predstavilo 68 pretekárov, z ktorých jeden do cieľa nedošiel. Väčšina jazdcov si svoj čas oproti včerajšku zlepšila. Igor Drotár sa dokonca dostal iba jednu desatinu za hranicu dvoch minút a v druhej súťažnej jazde budeme očakávať či túto hranicu pokorí. Zrýchlil však aj Karel Trněný, ktorý za Drotárom zaostal len osem desatín sekundy.Svoj čas výrazne zlepšil aj Ján Miloň a to o dve sekundy.

Zo šestice jazdcov v Slovenskom kopcovom pohári dnes už dvaja odstúpili na technické problémy, takže pokračovať bude štvorica pretekárov.

Počasie počas dnešného dňa je o niečo chladnejšie ako bolo včera, čo väčšine jazdcov i súťažných vozidiel určite prospelo. Od 13:30 hod. štartuje 2. súťažná jazda, ktorá rozhodne o celkových výsledkoch.

Výsledky nedeľa – 1. súťažná jazda
1. Václav Janík, Norma M20FC
2. Jozef Béreš, Tatuus PY012
3. Uberto Bonucci, Osella PA9/90

Zdenka Tamášová
Tlačový tajomník Moris Cup Jahodná 2017