Druhý deň na Jahodnej patril Dušanovi Nevěřilovi

Rovnako ako prvý, tak aj druhý súťažný deň na Moris Cup Jahodná 2016 sa niesol v znamení plného súťažného poľa a slnečného počasia. Na štart sa postavilo 74 pretekárov, z ktorých bol najrýchlejším Dušan Nevěřil na Norme M20FC.

Jazdci tretieho kola slovenského šampionátu v pretekoch automobilov do vrchu 2016 dnes absolvovali na Moris Cup Jahodná svoj druhý súťažný deň. Trať dlhú 4 688 metrov zdolal najrýchlejšie český jazdec Dušan Nevěřil, ktorý sa na Jahodnej predstavil po prvýkrát. „Táto trať je taká „všehochuť“, obsahuje rýchle i technické pasáže, na testovanie auta je úplne skvelá. Možno v lese trochu rozbitá, ale to je riešiteľné. Bral som tento štart ako tréning. Boli to moje prvé preteky v sezóne a potrebovali sme odskúšať rôzne nastavenia auta, takže sme spokojní“, zhrnul absolútny víťaz Dušan Nevěřil. Po včerajšom odchode jeho českých kolegov na formuliach, sa dopredu v poradí posunuli „kapotované“ vozidlá, z ktorých najrýchlejším bola Škoda Fabia S2000 Věroslava Cvrčka. Ten obsadil druhé miesto v absolútnom poradí a prvé miesto v rámci Majstrovstiev Slovenska. „Bol to krásny pretek, už to nemohlo byť ani lepšie. Spodná časť kopca je taká okruhová, vrch súťažný a dokopy je to kopec. Som viac rallyista, táto sezóna je moja prvá kopcová, ale s výsledkom som veľmi spokojný. Ďakujem celému tímu za podporu“. Jazdcov na stupňoch víťazov doplnil poľský jazdec Waldemar Kluza na Forde Fiesta.

Majstrovstvá Slovenska ovládli tento víkend Škodovky. Prvé miesto si rovnako ako včera odniesol už spomínaný Cvrček na Škode Fabia S2000. Druhý skončil Igor Drotár na Škode Fabia R5 a tretí Tomáš Ondrej na Škode Fabia WRC. Na štvrtom mieste skončila ďalšia Škoda Fabia R5, tentokrát v podaní Tomáša Kukučku a na piatom mieste Škoda Fabia WRC Jána Miloňa.

Moris Cup Jahodná 2016 – Absolútne poradie nedeľa

1. Dušan Nevěřil, Norma M20FC
2. Věroslav Cvrček, Škoda Fabia S2000
3. Waldemar Kluza, Ford Fiesta
4. Igor Drotár, Škoda Fabia R5
5. Andrzej Szepienec, Mitsubishi Lancer Evo

Moris Cup Jahodná 2016 - Majstrovstvá Slovenska nedeľa

1. Věroslav Cvrček, Škoda Fabia S2000
2. Igor Drotár, Škoda Fabia R5
3. Tomáš Ondrej, Škoda Fabia WRC
4. Tomáš Kukučka, Škoda Fabia R5
5. Ján Miloň, Škoda Fabia WRC

Zdenka Tamášová
Tlačový tajomník Moris Cup Jahodná 2016