Janík po tréningoch blízko prekonania rekordu trate

Prvé dve tréningové jazdy na Moris Cup Jahodná 2016 prebehli v úplnom poriadku. Do prvého tréningu nastúpilo 101 jazdcov, z ktorých došlo do cieľa 97 a do druhého tréningu nastúpilo 96 jazdcov, z ktorých všetci dorazili úspešne až do cieľa.

8. ročník Moris Cup Jahodná odštartoval v príjemnom počasí za účasti 105 jazdcov. Prvé dve tréningové jazdy ovládol v súčte časov český pretekár Václav Janík na Norme M20FC, ktorý hneď v úvode zajazdil skvelý čas 1:51,505, s ktorým zaostal len tri sekundy za traťovým rekordom. Druhé miesto patrilo Dušanovi Nevěřilovi tiež na Norme M20FC a tretie miesto si vyjazdil švajčiarsky pretekár Ronnie Bratchi na nádhernom Mitsubishi Evo VIII. Prvé slovenské meno sa nachádza na šiestej priečke, ktorá patrí Igorovi Drotárovi na jeho Škode Fabia R5.

Tréningy sú síce výborné na „rozohriatie“ a zoznámenie sa s traťou, avšak o ničom ešte nerozhodujú. Mená víťazov jednotlivých tried, skupín či absolútneho víťaza sa dozvieme až po dvoch súťažných jazdách, ktoré prídu na rad o 13:30 hod. a o 16:00 hod.

Absolútne poradie – súčet dvoch tréningových jázd – sobota

1. Václav Janík, Norma M20FC
2. Dušan Nevěřil, Norma M20FC
3. Ronnie Bratchi, Mitsubishi Evo VIII
4. Petr Trnka, Norma M20FC
5. Jiří Svoboda, Norma M20FC

Majstrovstvá Slovenska – súčet dvoch tréningových jázd – sobota

1. Igor Drotár, Škoda Fabia R5
2. Věroslav Cvrček, Škoda Fabia S2000
3. Vlastimil Majerčák, Ford Fiesta R5
4. Tomáš Kukučka, Škoda Fabia R5
5. Tomáš Ondrej, Škoda Fabia WRC

Zdenka Tamášová

Tlačový tajomník Moris Cup Jahodná 2016