Na štarte Moris Cup Jahodná 2016 sa v sobotu predstaví 105 jazdcov

Jazdci 8.ročníka Moris Cup Jahodná majú za sebou všetky povinné „chody“ v zmysle administratívneho a technického preberania a rozpravy jazdcov. Už zajtra odštartujú do prvého súťažného dňa.

Na štart Moris Cup Jahodná 2016 sa v sobotu ráno postaví 105 pretekárov, ktorí bodujú vo FIA Historic Hill Climb Championship (19), FIA International Hill Climb Cup (35), Majstrovstiev Slovenska (31), Majstrovstiev Poľska (47), Majstrovstiev Slovenska v pretekoch automobilov do vrchu historických automobilov (5), Slovenského kopcového pohára (15) a Slovenskej trofeje – pretekov historických automobilov do vrchu pravidelnosti (2). Okrem nich potešia divákov aj traja predjazdci.

Z prihlásených jazdcov nebude na trati chýbať nikto zo špičky. Predstavia sa manželia Robert a Irena Stec na vozidlách Lola B02/50, resp. Gloria C8. So štartovnými číslami 3 a 4 to budú jazdci Nutrend Czech National Team – Václav Janík a Petr Trnka na podobných autách typu Norma F20FC a s päťkou Dušan Nevěřil tiež na Norme F20FC. Jediným slovenským jazdcom Kategórie II v hlavnom štartovom poli bude Martin Matuška na svojej formulke Matuška F1.26.

Prvý súťažný deň bude pozostávať z dvoch tréningových jázd, ktoré sa uskutočnia o 7:30 hod. a o 10:00 hod. a dvoch súťažných jázd. o 13:30 hod. a 16:00 hod. Každá jazda bude rozdelená na dve polovice, takže stále sa bude na čo pozerať. Online výsledky bude možné sledovať na internetovej stránke www.jahodna2016.srs.sk a živé zábery z trate na internetovej stránke www.gsmp.pl.

Prosíme divákov, aby dodržiavali pokyny traťových komisárov, nezdržiavali sa v zakázaných priestoroch a dbali na svoju bezpečnosť.

Zdenka Tamášová
Tlačový tajomník Moris Cup Jahodná 2016