Informácie pre divákov na MORIS CUP Jahodná 2015

Už najbližší víkend odštartuje na kopci Jahodná pri Košiciach 7. ročník pretekov automobilov do vrchu MORIS CUP Jahodná. Osemdesiatku špičkových jazdcov z ôsmich európskych krajín si určite opäť nenechá ujsť ani veľké množstvo divákov, pre ktorých sme pripravili súhrn najdôležitejších informácií.

Organizátori z Auto Klubu Košice a z Moris Slovakia, pripravili aj v tomto roku tradičné podujatie MORIS CUP Jahodná. Na trati dlhej 4 750 metrov medzi Alpinkou a Športovo – rekreačným strediskom Jahodná, sa už v sobotu a v nedeľu 29. - 30.mája 2015 predstaví 80 jazdcov, ktorí budú zbierať body do FIA Historic Hill Climb Championship, FIA International Hill Climb Cup, Majstrovstiev Slovenska v pretekoch automobilov do vrchu, Majstrovstiev Slovenska v pretekoch automobilov do vrchu historických automobilov, Slovenského kopcového pohára a Slovenskej trofeje – pretekov historických automobilov do vrchu pravidelnosti.

Program pre motoršportových nadšencov štartuje už v piatok medzi 16.-18.hod. a to autogramiádou v nákupnom centre Optima. Fanúšikovia tu budú mať príležitosť osobne sa stretnúť a porozprávať s Igorom Drotárom, Jozefom Bérešom, Petrom Jureňom, Jánom Miloňom i Petrom Ambrúzom
Diváci majú okrem toho možnosť navštíviť priestory servisného parkoviska, kde môžu zhliadnuť pretekárske špeciály i samotných jazdcov.
Preteky odštartujú v sobotu ráno o 7:30 hod. prvou tréningovou jazdou, po ktorej bude od 10:00 hod. nasledovať druhý tréning. Od 13:30 hod. sa uskutoční prvá súťažná jazda a od 16:00 hod. aj druhá súťažná jazda. V nedeľu je na pláne jeden tréning od 8.00 hod. a dve súťažné jazdy o 10:30 hod. a 14:00 hod. Diváci môžu na sledovanie pretekov využiť prírodnú tribúnu hneď za štartom alebo tribúnu umiestnenú medzi šiestym a siedmym stanovišťom traťových komisárov. Medzi jednotlivými jazdami budú na štarte prebiehať aj rôzne súťaže pre malých i veľkých a k dispozícii budú aj stánky s občerstvením.

Radi by sme divákov upozornili na uzávierku štátnej cesty II/547 v úseku Alpinka železničné priecestie – Jahodná rázcestie – Košická Belá a to v sobotu medzi 6:30 – 19:00 hod. a v nedeľu medzi 7:00 – 17:00 hod. Ak to situácia dovolí, cesta bude medzi súťažnými jazdami pre verejnú dopravu na krátku dobu otvorená. V rámci uzávierky trate dôjde aj k zmene cestovného poriadku linky 14, ktorá bude jazdiť iba po rázcestie na kopci Jahodná podľa upraveného harmonogramu. Záujemcovia ho nájdu zverejnený na webstránke pretekov v sekcii diváci.
Diváci na dopravu na štart pretekov môžu využiť aj služby Košickej detskej historickej železnice, ktorá bude premávať nasledovne:
MÁJ, JÚN - sobota + nedeľa: Odchod ČERMEĽ: 9:15; 11:15; 13:15; 15:15; 17:15 a Odchod ALPINKA: 10:00; 12:00; 14:00; 16:00; 18:00

Zdenka Tamášová
Tlačové stredisko Moris Cup Jahodná 2015

Prílohy: