Eighty drivers will meet on Jahodná hill

Michl 2013

Eighty drivers´name are in the entry list of the hill climb race MORIS CUP Jahodná. The race will be held from May 29 till May 31 2015. We can look forward to a historic, modern and formula cars.

Slovakia, Czech Republic, Poland, Austria, Croatia, France, Switzerland and Italy, it is the eight countries that will have their representatives on Moris Cup. 80 drivers will introduce themselves. 29 of them will collect points for the FIA International Hill Climb Cup, 14 in FIA Historic HC Championship, 35 in the Slovak HC Championship, 4 in the Slovak Historic HC Championship, 16 in the Slovak HC Cup and three drivers in the new Slovak Regularity Historic Trophy.

We will see four champions of the FIA Historic HC Championship 2014 - Vladimir Konicar is champion in category 1 (BMW, CZE), Marian Czapka (category 3, Porsche 928, POL), Petr Tykal (category 5, Formula Easter MTX 1-03, CZE). Fourth is Czech driver Josef Michl (category 2, Porsche 911), but for this season he "transferred" to modern vehicle - Lotus Elise.

O absolútne víťazstvo zabojujú najmä všetci traja jazdci, ktorí tvorili stupne víťazov v minuloročnom FIA International Hill Climb Cup a to Václav Janík na Norme M20FC, jeho tímový kolega Jiří Svoboda na podobnom vozidle či švajčiarsky pretekár Tiziano Riva na Reynarde 92D. Zabudnúť nemôžme na poľského majstra v kategórii 1 - Sebastiana Gąsiora, jazdiaceho pod pseudonymom Dubai, na jeho rýchlom Mitsubishi Lancer Evo 9 či slovenských majstrov – Igora Drotára na Mitsubishi Lancer WRC a Jozefa Béreša na Mitsubishi Lancer Evo 39. Nová konkurencia medzi vozidlami WRC pribudla v triede A+3000, kde sa predstaví Tomáš „Srnka“ Ondrej na Škode Fabia WRC. Jeho najväčšími súpermi budú Talian Rudi Bicciato, maďarský jazdec s chorvátskou licenciou László Hernádi, no samozrejme aj domáci Peter Jureňa či „rallyista“ Tibor Cserhalmi. V skupine E1 nebudú okrem Drotára s Bérešom chýbať ani Peter Lipták, Ján Miloň či Peter Slávik. Medzi silnými dvojkolkami sa „pobijú“ Peter Florek na Nissane 350Z a Martin Juhás na BMW M3.

Náročný súboj čaká aj na jazdcov SKP, kde sa v najsilnejšej triede NP4 stretnú až piati pretekári. Či si svoju vedúcu pozíciu z Oždian ustráži Michal Žiak alebo ho porazí jeden z minuloročných víťazov na Jahodnej – Ján Barica alebo Peter Považan, sa dozvieme už v sobotu, resp. v nedeľu podvečer.

MORIS CUP Jahodná štartuje už v piatok od 9:00 hod. administratívnym preberaním a od 10:00 hod. technickým preberaním súťažných vozidiel. V tento deň sa v nákupnom centre Optima uskutoční aj autogramiáda vybraných jazdcov a to od 16:00 hod. do 18:00 hod. Samotné preteky začnú v sobotu ráno od 7:30 hod. prvou tréningovou jazdou. Prvá súťažná jazda je naplánovaná na 13:30 hod. V nedeľu odštartuje tréningová jazda o polhodinu neskôr, od 8:00 hod. Keďže to bude jediný tréning, prvá súťažná jazda sa uskutoční už o 10:30 hod. Vyhlasovanie výsledkov a odovzdávanie cien je naplánované v sobotu na 19:00 hod. a v nedeľu na 17:00 hod.

Všetky ďalšie informácie, dôležité dokumenty i celý zoznam prihlásených nájdete na oficiálnej stránke Auto Klubu Košice, www.pav.rallye.sk.

Zdenka Tamášová
Moris Cup Jahodná 2015 Press centre